درباره آموزشگاه

chahi2کانون موسیقی تخصصی چاهی با هدف ارتقا سطح آموزش موسیقی در سال ۱۳۸۹ با مدیریت مازیار چاهی فعالیت خود را در منطقهٔ ۲ شهر تهران آغاز کرده است. در همین راستا این مرکز همواره سعی داشته تا بهره گیری از اساتید مجرب ودانش آموختگان این عرصه و با همکاری برجسته‌ترین آکادمی‌های بین المللی دنیا، هنرجویان خود را با این هنر آشنا و زمینه‌های رشد و پیشرفت آن‌ها را فراهم آورد.

از اهداف کوتاه مدت و بلند مدت کانون در این مدت می‌توان به تغییر متد‌ها و منابع آموزشی مرسوم در سیستم آموزشی ایران (به علت قدیمی بودن روش‌ها) و جایگزین کردن آن‌ها با متدهای روز جهانی و با بهترین استاندارد‌ها نام برد که بسیاری از این منابع و کتاب‌ها و جزوات در حال حاضر به صورت انحصاری در کانون موسیقی چاهی قابل ارائه می‌باشد.

هدف اصلی کانون از‌‌ همان آغاز فعالیت، هدایت و حمایت هنرجویان تا پایان دوران آموزشی و پس از آن، برای انتخاب مسیر درست در جهت تبدیل شدن به یک فرد حرفه‌ای در دنیای موسیقی می‌باشد.

از جمله دوره‌هایی که در این مرکز برای فراگیران این هنر برگزار می‌شوند می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

*کارگاه های موسیقی مادر و کودک ویژه کودکان ۱ تا ۴ سال

*کارگاه های مقدماتی ارف

*دوره های سازشناسی و انتخاب ساز کودکان

* دوره‌های استعدادیابی، ارف، ریتم و وزن خوانی برای کودکان

* پیانو پیشرفته و مقدماتی برای کودکان (به شیوه سوزوکی)

* آموزش دف و تنبک و کلیه سازهای کوبه‌ای به سرپرستی «مازیار چاهی»

* آموزش کلیه سازهای سنتی از قبیل تار، سه تار، سنتور، کمانچه و…

* ویلن کلاسیک و سنتی

* گیتار پاپ، کلاسیک و فلامینکو

* آواز سنتی و پاپ و سلفژ و صدا سازی

* آهنگسازی و شناخت نرم افزار موسیقی و نت نویسی

* دوره‌های گروه نوازی و…

شایان ذکر است که بسیاری از هنر جویان و پرورش یافتگان کانون در حال حاضر در بالا‌ترین سطوحی آموزشی و اجرایی کشور در حال فعالیت می‌باشند.